Basınçlı alüminyum döküm ve dökme demir olarak üretilen ve 2 seri (RS ve RT) ve 9 farklı büyüklükte satışa sunulan Varvel tarafından tasarlanan sonsuz vidalı redüktörler, yüksek performans ve inovatif tasarımı birleştirmektedir. 85 gövdeye kadar olan ilk 6 boyu, alüminyum ve 100 gövdeye kadar olan diğer 3 boyu ise dökme demir olarak üretilmektedir. Sonsuz vidalı redüktörler, dayanıklılık, sağlamlık, montaj kolaylığı ve birçok kitin birleştirilmesi sayesinde maksimum özelleştirme olanağı gibi teknik özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bu özellik, en talepkar müşterilerin taleplerini bile karşılamakta ve orta ve küçük ölçüde güç aktarımı amaçlarının tamamıyla yerine getirilmesini temin etmektedir.

Sonsuz vidalı redüktörlerimiz hakkında bilgi edinmek için ürün kataloğumuza bakınız.

Sonsuz vidalı

Varvel’in sonsuz vidalı redüktörlerinin tam serisi

Varvel, gelişmiş dişli hesaplaması ve modelleme yazılımını kullanarak yüksek performans sonsuz vidalı redüktörler grubunun tamamını geliştirmiştir. Basınçlı alüminyum dökme yuvalar, prezisyon ve aşınmaya dayanıklılığı garanti etmektedir. Yıllar içinde, makine şasisine bağlantının direncini arttıran, (SRS ve SRT ailelerinin boyu 50 olan redüktörinde) gövde ve yan kapak arasındaki sızdırmazlık için lamine grafit conta kullanmak gibi birçok iyileştirme yapılmıştır. Ürün grubu, (RS ve RT) taşıyıcı bantlar, tıbbi malzemeler, endüstriyel araçlar, yazıcılar ve diğerlerine ilişkin modern mekanik aktarım standartlarını karşılamak için 2 seriden ve 9 farklı büyüklükten oluşmaktadır.

Kaliteli bir iş için muhtelif uygulama sektörleri

Panjur ve kapı işleyişi mekanizması, sonsuz vidalı dişli redüktörlerin muhtemelen en bilinen uygulama alanlarını temsil etmektedir. Varvel, düzensiz kullanım için en iyi çözüm olan özel yağlama ile bu sektör için özel dişliler tasarlamaktadır. Bununla birlikte, uygulamalar, (üretilen elektrikte %45 artış ile) güneşin yörüngesini takip eden sonsuz vidalı redüktörler ile, fotovoltaik sistemler gibi muhtelif diğer sektörleri de dahil etmektedir. Gıda sektörü uygulamaları ile ilgili olarak, Varvel’in sonsuz vidalı redüktörleri ve ayna mahruti/helisel dişi redüktörleri, yağlama ile ilgili olarak Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) yönetmeliklerine uygun olarak endüstriyel gıda mikserleri için hızlı, akıcı hareket sağlamaktadır. Bu ürünler ve diğer hız redüktörleri, yalnızca orijinal İtalyan malı ürünleri kullanan ciddi, yapılandırılmış iş başarısının anahtarıdır.