"RD" serisi , ilk olarak 2003 yılında Hannover Uluslararası ticari fuarında takdim edilen Varvel’in helisel hız redüktörlerinden oluşmaktadır. Bu tarihten beri, fonksiyonellikleri ve çok yönlülüklerini arttırarak helisel hız redüktörlerimizi iyileştirme ve geliştirmeye devam etmiş bulunmaktayız. Günümüzde, Varvel’in helisel hız redüktörleri dünya çapında takdir edilmekte olup Yiyecek & İçecek sektöründen Fotovoltaik sektörüne, panjur ve kapı işleyişinden tüm fraksiyonel ve orta ölçüde güç uygulamalarına kadar muhtelif sektörlerde başarı ile kullanılmaktadırlar.

Helisel hız redüktörlerin tüm çeşitlerini öğrenmek için aşağıya bakınız!

Helisel hız redüktörleri

Kolay ve hızlı kullanım için tam modülerlik

Varvel’in ürün kitleri, bütün helisel redüktörleri müşterilere tam olarak özelleştirme imkanı tanımaktadırlar. Helisel hız redüktörlerimizin modüler sistemi , uzman olmayan kişiler tarafından bile kolayca kurulabilmelerini sağlamakta olup zaman ve kaybı en aza indirir. RD serisi, 2 veya 3 redüksiyon kademesi ile, basınçlı alüminyum döküm olarak boy 0 ile 4 ve dökme demir olarak boy 5’ten büyük olmak üzere 7 boydan oluşmaktadır. Diğer taraftan, (iki/üç/dört dişli kademeli) RC serisi ise, boş girişli ve anahtar/anahtar kılavuzlu ve uzun ömürlü yağlama ile dökme demir olarak 7 farklı büyüklükte üretilmektedir.
Son olarak, 4 farklı büyüklükte basınçlı alüminyum dökme olarak satışa sunulan XA tek kademeli helisel hız redüktörleri ise, sonsuz vidalı redüktör parçaları olarak idealdir.
Mekanik performansı azamiye taşıyan en kapsamlı güç aktarım gerekliliklerini yerine getirmek için sürekli güncellenen geniş yelpazede seçenekler sunulmaktadır.

Varvel’in RD, RC, XA dişli redüktör kataloğu

Varvel’in RD, RC, XA dişli redüktör kataloğunda, tüm modeller standart olarak yer almaktadır. Özel versiyonlarda, gıda sektöründe onaylı boyaların uygulanması veya muhtemel olarak patlayıcı ortamlarda redüktörlerin kullanımı için ATEX tasdikli bileşenlerin kullanımı gibi özel işlemler gerçekleştirilmektedir. Varvel olarak, her zaman çok çeşitli müşterilerin gereksinimlerine hususi özen göstermekteyiz ve bu sebeple, teslimatların dakikliği ve tasarım ve satış-sonrası aşamalarındaki esnekliğe ilişkin olarak öne çıkan özel olarak tasarlanmış hizmet sunmaktayız. İşini dayanıklı ürünler ile güçlendirmek isteyenler, Varvel’in rekabetçi piyasanın ihtiyaçlarına yanıt verebilecek olan profesyonel bir ortak olduğunu göreceklerdir.